جشن بزرگ روغن ارده کنجد یک لیتری انفجار بزرگی را ایجاد کرد

روغن ارده کنجد یک لیتری یکی از بهترین روغن های طبیعی است. این روغن از دانه هایی به دست می آید که عموماً در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری آسیا، آفریقا و غیره یافت می شوند. دانه های کنجد حاوی پروتئین، ویتامین و آنتی اکسیدان هستند.

مردم از آن برای مقاصد پخت و پز استفاده می کنند زیرا بسیاری از فواید روغن کنجد برای سلامت بدن به تناسب اندام کمک می کند. بنابراین، در اینجا با برخی از اطلاعات اولیه در مورد فواید روغن کنجد، حقایق تغذیه ای، عوارض جانبی و کاربردهای آن آشنا می شویم.

روغن کنجد فواید زیادی دارد که رایج ترین و مهم ترین آن کاهش فشار خون است. ممکن است به نظر برسد که کاهش فشار خون به دلیل ویتامین E، سزامول و سسامین است.

استرس و افسردگی و اسید آمینه موجود در روغن کنجد به نام تیروزین شناخته می شود که به طور مستقیم با سروتونین مرتبط است. این یک انتقال دهنده عصبی است که بر خلق و خوی ما تأثیر می گذارد و عدم تعادل در آن می تواند منجر به افسردگی یا استرس شود. بنابراین، روغن کنجد می تواند به تولید سروتونین در بدن کمک کند.

بهبود سلامت دهان و دندان و یکی از برجسته ترین فواید روغن کنجد این است که سلامت دهان را بهبود می بخشد. روغن کنجد در قدیم برای روغن کشی استفاده می شده است. به از بین بردن پلاک و حفظ سلامت دهان و دندان کمک می کند.

فواید روغن کنجد برای پوست و کنجد یک عنصر عالی در سیستم پزشکی سنتی آیورودا هند است. ارزش آن به دلیل خواص ضد باکتری، آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن است. در درمان های زیبایی برای پوستی سالم، شفابخش و روشن استفاده می شود زیرا به طور طبیعی حاوی SPF است.

روغن کنجد و دانه‌های کنجد سرشار از ترکیب کنجد است که به کاهش التهاب مزمن کمک می‌کند، با باکتری‌ها و قارچ‌های مختلف روی پوست مبارزه می‌کند. همچنین التهاب در بدن می تواند منجر به چاقی، بیماری های قلبی و بیماری های کلیوی شود.

روغن کنجد از کم خونی جلوگیری می کند اگر مقدار کافی روغن کنجد را در رژیم غذایی خود مصرف کنیم کم خونی قابل پیشگیری است. این به این دلیل است که کنجد دارای مقدار زیادی آهن است و آهن در درمان کم خونی بسیار موثر است. بنابراین مصرف روغن کنجد یکی از در دسترس ترین درمان های خانگی برای کم خونی است.